هدایا

نقش تعالیم اسلامی در مقابله با کرونا از نگاه نشریه آمریکایی

هفته‌نامه نیوزویک آمریکا در یادداشتی به تعالیم پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله درباره نظافت و چگونگی واکنش‌ به بیماری‌های واگیردار پرداخت.

به گزارش شیعه ویوز، در این یادداشت که به قلم کِرِگ کانسیداین (CRAIG CONSIDINE)، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه رایس (Rice University)، است نوشته شده که بیماری همه‌گیر COVID-۱۹ دولت‌ها و منابع خبری را وادار کرده تا دقیق‌ترین و مفیدترین توصیه‌ها را به مردم جهان ارائه دهند، زیرا این بیماری جهانی است.

نویسنده مقاله در ادامه با طرح این سوال که چه کسی برای اولین بار به رعایت بهداشت و لزوم رعایت قرنطینه برای جلوگیری از شیوع بیماری واگیردار توصیه کرد، پاسخ می‌دهد که پیامبر اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش.

کانسیداین نوشت: پیامبر اسلام می‌گوید: «هنگامی که شنیدید در سرزمینی طاعون آمده است، وارد آنجا نشوید؛ اما اگر در مکانی که شما هستید طاعون آمد از آن خارج نشوید.»

همچنین می‌گوید: «مبتلایان به بیماری‌های عفونی باید از دیگر افراد سالم جدا شوند.»

در ادامه نویسنده با اشاره به تأکید پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله بر نظافت، چند حدیث در این باره آورده و می‌نویسد: اگر فردی به بیماری دچار شود پیامبر اسلام او را تشویق خواهد کرد که به معالجه پزشکی و مصرف دارو بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.