هدایا

علامه سید جعفر مرتضی العاملی به دیار باقی شتافت

 

«حجت الاسلام والمسلمین علامه سید جعفر مرتضی العاملی» از مورخین و محققین شهیر شیعی که در بیمارستانی در بیروت بستری بود، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش شیعه ویوز، علامه العاملی از سه هفته قبل برای جراحی تومور مغزی در بیمارستانی در بیروت بستری شده بود که پس از انجام عمل جراحی، وضعیت جسمانی ایشان رو به وخامت گذاشت.

قرار است این عالم دینی و مورخ شیعی در زادگاهش روستای عیتا به خاک سپرده شود.

سیدجعفر مرتضی العاملی کتاب‌های متعددی در زمینه‌های دینی تألیف کرد‌ که از جمله آن‌ها می توان به «سنابل المجد»، «تفسیر سوره هل أتی»، «دراسه فی علامات الظهور» و «مَأساةُ الزّهراء، شُبَهات و رُدود» اشاره کرد.

شایان ذکر است، کتاب «مَأساةُ الزّهراء، شُبَهات و رُدود» که تحت عنوان «رنج‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها» به زبان فارسی ترجمه شده است.

در مقدمه کتاب «رنج‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها» آمده: این کتاب ردیه ای بر کتب کسانی است که شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را انکار کرده و سعی داشته اند که در آن شبهاتی ایجاد کنند.

علامه سید جعفر مرتضی العاملی، عالم دینی، متخصص تاریخ اسلام و تشیع، سیره‌نگار شیعی و از عالمان حوزه علمیه قم و لبنان بود. وی در سال ۱۳۶۴ قمری متولد شد و در ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *