هدایا

تصویب قطعنامه سازمان ملل در حمایت از مسلمانان میانمار

مجمع عمومی سازمان‌ ملل با تصویب قطعنامه‌ای نقض حقوق‌، بازداشت‌های خودسرانه، شكنجه، تجاوز و قتل مسلمانان روهینگیا و سایر اقلیت‌ها در میانمار را به شدت محكوم کرد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از تلگراف، این قطعنامه که ، با ۱۳۴ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۲۸ رأی ممتنع تصویب شد از حکومت میانمار می‌خواهد اقدامات فوری برای مقابله با ایجاد تنفر علیه اقلیت‌ مسلمان روهینگیا و سایر اقلیت‌ها در ایالت‌های راخین، کاچین و شان را انجام دهد. ‌

این جلسه با حضور نمایندگان ۱۹۳ کشور برگزار شد. قطعنامه‌های مجمع عمومی از نظر قانونی الزام‌آور نیستند اما بازتاب‌دهنده دیدگاه افکار عمومی در جهان می‌باشند.

در تابستان سال ۲۰۱۷ بودایی های تندرو و ارتش میانمار حمله نظامی و کشتار وحشیانه‌ای را علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین واقع در غرب این کشور به راه انداختند.

این حملات جان هزاران نفر از مسلمانان این منطقه را گرفت و بنا به اعلام سازمان ملل متحد، نزدیک به یک میلیون مسلمان را نیز وادار به فرار سوی بنگلادش کرد.

میانمار مدتهاست که اقلیت روهینگیا را حتی اگر خانواده‌های آنها نسل‌ها در این کشور زندگی کرده باشند، شهروند بنگلادش می‌داند.

از سال ۱۹۸۲ تقریباً همه اعضای این اقلیت از حقوق شهروندی و همچنین آزادی نقل مکان و سایر حقوق ابتدایی محروم شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *