هدایا

امام حسین علیه السلام الگوی آزادی خواهان جهان

 

یک پژوهشگر لبنانی طی سخنانی امام حسین علیه السلام را، الگوی آزادی خواهان جهان دانست.

«ام کلثوم یاسر سبلانی» نویسنده و پژوهشگر لبنانی که در خلال مشارکت در پانزدهمین جشنواره فرهنگی ربیع الشهاده(بهار شهادت) سخن می گفت، عنوان کرد: حرکت بزرگ امام حسین علیه السلام با هدف تغییر وضعیت اسف بار امت اسلامی بود و عواطف آزادگان را برای آزادی جامعه از بردگی و خواری شعله ور کرد.

وی افزود: حماسه کربلا یکی از مهم ترین حوادث جهانی و بلکه از مهم ترین دستاورد های بشریت در میدان مبارزه با ظلم و طغیان است.

سبلانی تصریح کرد: حرکت امام حسین علیه السلام، یک اقدام منفعلانه و بی هدف نبود، بلکه حرکتی آگاهانه با دیدگاه و اهدافی مشخص بود.

وی ادامه داد: زمانی که در مورد امام حسین علیه السلام صحبت می کنیم، در مورد یک انسان عادی که زندگی کرده و بعد مرده و هیچ تأثیری بر زندگی نداشته صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد یک شخصیت مقدسی سخن می گوییم که در آسمان عظمت و بزرگی به پرواز در آمده و به بالاترین مراتب و مقام ها رسیده است که هیچ کس به آن نرسیده و نخواهد رسید.

این پژوهشگر لبنانی در پایان سید الشهدا علیه السلام را، امتداد نبوت و رسالت بر روی زمین دانست و گفت: امام حسین علیه السلام، شخصیت معصومی است که دیگران را به راه راست هدایت می کند، حلقه وصل بین زمین و آسمان و دری از در های الهی است و ما اکنون در آستان باب الله قرار داریم و آن حرم امام حسین  علیه السلام و برادر ایشان حضرت عباس علیه السلام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *