هدایا

دیدار جمعی از شیعیان کشمیر با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی

جمعی از مردان و زنان شیعه از «کشمیر» که به قصد زیارت عتبات عالیات کشور عراق و ایران،  سفر خود را آغاز کرده اند، با حضور در شهر مقدس «قم»،  با بزرگ مرجع جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله دیدار کردند.

در این دیدار مرجعیت شیعه ضمن تشکر از حضور این شیعیان، و خوش آمدگویی به آنان، فرمودند: از خدای سبحان مسألت دارم که مولایمان حضرت «بقیة الله الأعظم» (عجل الله تعالی فرجه الشریف)،  همگی ما را مورد عنایت خود قرار دهند و امامان معصوم علیهم السلام به ویژه آقا «علی بن موسی الرضا علیهما السلام» و خواهر جلیل القدر آن حضرت، کریمه اهل بیت حضرت «فاطمه معصومه سلام الله علیها» برای برآمدن حاجت های شما شفاعت فرمایند.

ایشان فرمودند: توجه شما را به سفارش و وصیت امام صادق علیه السلام درباره جوانان جلب می کنم که فرمودند: «علیکم بالأحداث؛ جوانان را دریابید».

معظم له افزودند: بنابر سفارش امام صادق علیه السلام، نباید اجازه داد که این قشر به انحراف کشیده شود، یا راه صحیح را گم کند و دچار فساد شود.

ایشان سپس خطاب به خواهران میهمان حاضر در جمع فرمودند: برای اینکه زیارت های شما از عتبات کشورهای ایران و عراق کامل باشد، وصیتی از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) را تکرار می کنم که آن حضرت سه بار  فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر».

آیت الله العظمی شیرازی مدظله، با تاکید بر این روایت افزودند: از همین لحظه تصمیم بگیرید، در برخورد با افراد خانواده، خویشاوندان، آشنایان و همسایگان،  از خشم احتمالی خود بکاهید و به تدریج آن را از خود دور کنید و بدانید که این امر کلید سعادت شما در دنیا و آخرت خواهد بود و ان شاء الله همین تصمیم، قبولی زیارت شما را به لطف خدای متعال تضمین خواهد کرد.

ایشان در پایان خطاب به میهمانان فرمودند:  من دعاگوی همه شما هستم و از همگی تان التماس دعا دارم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *