بسم الله الرحمن الرحیم

««قال رسول الله صلى الله عليه وآله: کتب علی ساق العرش ان الحسين مصباح الهدى وسفينة النجاة»»

مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام در یک نگاه:

 

ضرورت شبكه امام حسين عليه السلام:

در دنيای امروز، رسانه های تصويری مدرن، مؤثرترين و قدرتمندترين ابزاری هستند كه نقش به سزایی در فرهنگ سازی و تعيين باورها و مسير جوامع مختلف دارند. بر همین اساس، قدرت های اقتصادی، سياسی، فرهنگی و دينی در جهان از اين رسانه ها- به ویژه شبکه های تلویزیونی ماهواره ای به عنوان برترین و گسترده ترین تکنولوژی ارتباطی - به خوبی بهره می گیرند، به گونه ای كه تحقق اهداف آنان بدون در اختيار گرفتن این رسانه ها ميسر نخواهد بود.

در این شرایط، قدرتهای سیاسی و دشمنان اسلام که تا چندی پیش با استفاده از قدرت نظامی و لشکرکشی بر ضد جهان اسلام می جنگیده اند و سعی بر تضعیف و از بین بردن ارزش های والای دینی داشته اند، امروزه به موازات جنگ نظامی، با بهره گیری از ابزارهای مختلف رسانه ای به میدان جنگ با ارزشهای دینی آمده اند و حتی با بهره گیری از رسانه ها آتش جنگهای نابرابر را شعله ور تر کرده اند. و اما ...

اندیشمندان و نخبگان دینی ضرورت مقابله با هجمه ها و تبلیغات ضد دینی را خوب دریافته اند و سعی بر سوق دادن جوامع اسلامی به خط مقدم مبارزه فرهنگی دارند. در این میان آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی ( دام ظله ) که پیشتاز عرصه رسانه گرایی بوده اند، با تأکید به ضرورت تأسیس شبکه های متعدد و پرشمار تلویزیونی و ماهواره ای شیعی، جامعه اسلامی را به مقابله فرهنگی با پدیده استفاده ی ضد فرهنگی از شبکه ها سوق داده اند؛ به نحوی که به تأکید این عالم بزرگ، در حال حاضر ده ها شبکه ماهواره ای به زبان های مختلف، انسان های حق جو را در سرتاسر این کره خاکی پوشش می دهند.

 

معظم له در خصوص ضرورت راه اندازی شبکه ای ماهواره ای به نام امام حسین علیه السلام در روز عاشوراى سال 1430 فرمودند:

شایسته است برای ایجاد یک شبکه ماهواره ای به نام حضرت سید الشهدا علیه السلام با هدف پوشش دادن تمام نقاط جهان با نام آن حضرت و ترویج شعائر حسینی، همه مؤمنان به اندازه توان علمی و مالی خود مشارکت کنند.

 

مأموریت و ارزش شبكه امام حسين عليه السلام:

در راستای عمل به توصیه ی مرجعیت شيعه، مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام توسط گروهی از جوانان شيعه از مناطق گوناگون، تاسيس گرديد و به مرور به يكى از بزرگ ترین رسانه های اسلامی - شیعی تبدیل گردید. تا مأموریت الهی خویش را در «احیاء امر اهل بیت علیهم السلام و مدیریت افکار عمومی جوامع به سوی فرهنگ اصیل، صحیح و حقه ی شیعه ی اثنی عشری» به انجام رساند.

 

سابقه ی شبكه امام حسين عليه السلام :

شبكه هاى ماهواره اى امام حسین علیه السلام با پخش 24 ساعته ی برنامه ها ، تنها مجموعه رسانه ای در کره زمین است که از طریق قمرهاى ماهواره ای متعدد و دیگر رسانه های دیجیتالی و کابلی با سه زبان زنده دنیا "فارسی، عربی و انگلیسی" از 3 شعبان سال 1430 هجری قمری – 1387 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز نموده است. و در 6 سالى كه از عمر اين مجموعه رسانه اى می گذرد بيش از 850,000 دقيقه برنامه فاخر ومتنوع تلويزيوني به 3 زبان "فارسي، عربي وانگليسي" در كشورهاى مختلف توليد نموده و از طريق 12 نوع رسانه متفاوت نور امام حسين عليه السلام را به جهانيان منتشر نموده است.

(ماهواره، IPTV، وب سايت، فيسبوك، تويتر، اينستگرام، واتساپ، اس ام اس، تلفن وايميل، يوتيوب و نرم افزار موبايل).

1- شبكه جهانى امام حسين 1 در تاريخ 3 شعبان سال 1430 قمری – 2009 ميلادى پخش خود را به زبان "فارسى" از طريق ماهواره های هاتبرد وگلكسى در آسيا، اروپا، كانادا وامريكا ، ودر سراسر كره زمين از طريق پخش اينترنتى با شعار "حسينيه اى فراتر از كهكشان" آغاز نموده است.

ميزان توليدات شبكه امام حسين 1 در 69 ماه (از ابتداي شعبان 1430 تا ابتداى رجب الاصب 1436):

به ميزان 9,274 ساعت

معادل: 556,440 دقيقه

وبالغ بر 33,400,000 ثانيه

www.imamhussein1.tv

 

 

-----

2- شبكه امام حسين 2 در تاريخ 3 شعبان 1433 قمرى - 2012 ميلادى با شعار "اشراقة حسينية تنير الآفاق" پخش خود را به زبان "عربى" آغاز نمود واز طريق 2 ماهواره نيلست وگلكسى در بسيارى از كشورهاى آسيايى، اروپايى، كانادا وامريكا در معرض مشاهده بينندگان عرب زبان قرار گرفت، ميليونها مخاطب نيز امكان دسترسى به اين شبكه مقدس را به وسيله باكس هاى IPTV 

يا پخش اينترنتى در سراسر نقاط كره زمين به دست آوردند.

ميزان توليدات شبكه امام حسين 2 در 35 ماه (از ابتداى شعبان 1433 تا ابتداى ماه رجب 1436):

بالغ بر: 4,080 ساعت

معادل: 244,853 دقيقه

وبالغ بر 14,690,000 ثانيه

www.imamhussein2.tv

----

3- شبكه امام حسين 3 در تاريخ 3 شعبان 1434 قمرى - 2013 ميلادى

پخش خود را به زبان "انگليسى" آغاز نمود

اين شبكه از طريق 2 ماهواره هاتبرد وگلكسى وپخش همزمان اينترنتى با شعار "شبكه جوان شيعه" فعاليت تلويزيونى خود را براي صدها ميليون مخاطب انگليسى زبان شروع نمود.

ميزان توليدات شبكه 3 در 22 ماه (از ابتداى شعبان 1434 تا ابتداى رجب 1436): 

بالغ بر: 850 ساعت 

معادل: 51,049 دقيقه

وبالغ بر: 3,062,000 ثانيه

www.imamhussein3.tv

----

 

اهداف عمومي شبكه امام حسين عليه السلام: 

اين مجموعه افتخار آن را دارد که همچون دانشگاهى جهانى معارف و فرهنگ غني قرآن كريم و اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام را به منازل صدها ميليون مخاطب به سه زبان: فارسي، عربي و انگليسي منتقل نموده و امكانى ايجاد نموده تا هر کس در هر شهر، كشور و قاره اي که باشد بتواند از راه هاى مختلف ماهواره اى يا ديجيتالى واينترنتى به صورت زنده و روزانه، از فضاي معنوي حرمين شريفين حسيني و عباسي عليهما السلام در شهر مقدس كربلا فيض ببرد.

 

----

اهم اهداف شبكه امام حسين عليه السلام:

1. حفاظت از اعتقاد ميليون ها جوان شيعه در سراسر کره زمين

2. ياري پدران و مادران مسلمان در تربيت صحيح کودکان و نوجوانان شيعه

3. مصونيت بخشيدن به اذهان عمومي جوانان شيعه در قبال امواج رسانه هاي ارتباط جمعي و ماهواره اي مبتذل و ويرانگر اخلاقي و اعتقادي

4. ابلاغ پيام اسلام به ميليارد ها غير مسلماني که تا کنون به گنجينه هاي غني قرآن و عترت دسترسي نداشته اند

5. دفاع از کيان تشيع در برابر کساني که شيعه را مشرك و شيعه کشي را بزرگترين عبادت مي دانند

6. معرفي و ريشه دار نمودن شناخت و باور عمومي به کلام الله مجيد، سنت نبوي و عترت محمدي با محوريت مظلوميت حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام وانتظار حضرت مهدى عجل الله تعالى فرجه الشريف

7. زمينه سازي و تشويق شيعيان به تأسيس هزاران تلويزيون جهاني در احياء امر اهل بيت عليهم السلام

8. حفظ و توسعه ي وحدت شيعي در جامعه ي جهاني

 

----

هميارى با اين مجموعه رسانه اي :

مجموعه رسانه اي امام حسين عليه السلام معتقد به ورود به سرمايه گذارى تجارى وخروج از تخصص رسانه اى خود نيست ومسئوليت ارتقاي فرهنگي شيعيان در دنياى رسانه را وظيفه خود مي داند، بر همين اساس تاكنون هزينه هاى مورد نياز خود را از طريق جلب مشارکت هاي عمومي شيعيان در كشورهاى مختلف ودريافت وقوفات، ثلث مال، وجوهات شرعى، هدايا ونذورات حسينى، تامين کرده است؛ لذا شما نيز مي توانيد با وقف قسمتي از سرمايه خود به نام حضرت سيدالشهدا عليه السلام واختصاص توليت ان به شبكه امام حسين عليه السلام، ويا شراكت شبكه امام حسين عليه السلام در قسمتي از سود تجارى خود، اين شبكه جهانى را يارى فرماييد .

 

-----

 

 

راه هاى هميارى شبكه امام حسين عليه السلام: 

1-از طريق شركتهاي انتقال پول وصرافي ها به كربلا به نام "قناة الامام الحسين عليه السلام" وتماس با شماره: 

96432330999+

2- ارسال پيام كوتاه "لبيك يا حسين" از طريق واتساپ يا اس ام اس به شماره: 

9647702920910+

3- پي پال (pay pal):

http://ihtv.co/paypal

4- از طريق وستر يونين (Western Union )مراجعه به نمايندگيهاي وستر يونين در نقاط مختلف و انتقال وجه خود به: عراق - كربلا - علي سعيد شمس

ALI SAEED SHAMS

9647702920910+

و ارسال كد حواله به امور مشتركين شبکه.

قابل توجه است كه اگر كد حواله به شبكه اعلام نگردد اين مبلغ هرگز به دست شبكه نخواهد رسيد.

 

----

ارتباط با شبكه:

تلفن - پيامك - واتساپ: 

+9647702920910

ايميل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سايت: www.imamhusseintv.com