هدایا
January 26, 2018

درباره ما

مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام

1437 ه – 1395 ش – 2016م

رسانه چیست؟

رسانه یا MEDIA در لغت به معنی انتقال دهنده است و در اصطلاح به آن دسته وسایلی گفته می‌شود که مطلب یا خبری را به اطلاع مردم برسانند.
در دنيای امروز، رسانه ها مهمترین، مؤثرترين و قدرتمندترين ابزار ارتباطی هستند و نقش به سزایی در فرهنگ سازی همگانی و شکل‌دهی به باورها و افکار عمومی جوامع مختلف دارند. برهمین اساس، قدرت‌های اقتصادی، سياسی، فرهنگی و دينی جهان در راستای تحقق اهدافشان، از رسانه های مدرن، به ویژه شبکه های تلویزیونی و ماهواره‌ای به عنوان گسترده ترین ابزارهای تکنولوژی، به خوبی بهره می گیرند.

2. ضرورت تاسیس رسانه های شیعی مدرن چیست؟
در دوره گذار از جامعه سنتی به جامعه جدید، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، چگونگی ومیزان رشد رسانه‌های مدرن است؛ حدود 130 سال قبل (1309 هجری) در زمان انتشار فتوای تحریم تنباکو تبلیغات دینی شیعیان با استفاده از روزنامه (در آن زمان «کاغذ اخبار»)، به مدیریت میرزای شیرازی، وارد جهان رسانه‌ای شد.
امروزه نیز دانشمندان و اندیشمندان شیعه، استفاده از انواع رسانه به ویژه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای را در انتشار ارزش های اسلامی ضروری دانسته و مسلمانان را در بهره برداری دایمی از آن تشویق می‌نمایند. در این میان، آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی (دام ظله) که یکی از مراجع تقلید برجسته شیعه هستند، ضمن اشاره به ضرورت تأسیس رسانه‌های متعدد و پرشمار تلویزیونی و ماهواره ای، همواره تاکید داشته اند که جوانان شیعه می‌باید بیش از 1000 شبکه دینی و مذهبی برای تبلیغ دین خدا افتتاح کنند. در همین راستا ایشان جامعه اسلامی را به مقابله فرهنگی با پدیده استفاده ضد فرهنگی از شبکه‌های ماهواره ای فاسد، غیر اخلاقی و ضد مذهبی سوق داده‌اند.

معظم له در روز عاشوراى سال 1430 قمری، درباره ضرورت راه اندازی شبکه‌ای ماهواره‌ای به نام امام حسین علیه السلام فرمودند:
«شایسته است برای ایجاد یک شبکه ماهواره‌ای به نام حضرت سیدالشهدا علیه السلام، با هدف پوشش دادن تمام نقاط جهان با نام آن حضرت و ترویج شعائر حسینی، همه مؤمنان به اندازه توان علمی و مالی خود مشارکت کنند» .

3. مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام چیست؟
مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام، دانشگاهى مجازی است که توسط جمعی از مقلدین آیت الله العظمی شیرازی در 3 شعبان 1430 هـ ( 2009 م -1388 ش) تأسیس شده است. این مجموعه رسانه‌ای با عبور از مرزهای جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی، به عنوان يكى از بزرگ‌ترین رسانه‌های مردمی و مستقل اسلامی و شیعی، با هدف «احیاء امر اهل بیت علیهم السلام و مدیریت افکار عمومی جوامع به سوی فرهنگ اصیل، صحیح و حقه شیعه اثنی عشری، بر پایه قرآن وعترت» فعالیت جهانی خود را شروع نمود.

این مجموعه به چهار زبان فارسی، عربی، انگليسی و ترکی از طرق مختلف «ماهواره‌اى، ديجيتالى و اينترنتى» امکانی ایجاد نموده تا صدها میلیون مخاطب از روستاها، شهرها، كشور‌های و قاره‌های گوناگون، بتوانند به سادگی از گنجینه معارف و علوم الهی قرآن كريم و خاندان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بصورت 24 ساعته و به سه شکل صوتی، تصويری ونوشتاری بهره مند گردند.

4. مهم ترین اهداف مجموعه رسانه ای امام حسين عليه السلام چیست؟

• حفاظت از اعتقاد ميليون ها جوان شيعه در سراسر کره زمين
• ياری پدران و مادران مسلمان، در تربيت صحيح کودکان و نوجوانان شيعه
• مصونيت بخشيدن به اذهان عمومی جوانان شيعه، در برابر امواج رسانه های ارتباط جمعی و ماهواره ای مبتذل و ويرانگر اخلاقی و اعتقادی
• ابلاغ پيام اسلام به ميلياردها غير مسلمانی که تا کنون به گنجينه‌های غنی قرآن و عترت دسترسی نداشته‌اند
• دفاع از کيان تشيع وحمایت رسانه‌ای از شیعیان مظلوم سراسر جهان
• معرفی و ريشه‌دار نمودن شناخت و باور عمومی به کلام الله مجيد، سنت نبوی و عترت محمدی با محوريت مظلوميت حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام وانتظار ظهورفرج حضرت مهدى عجل الله تعالى فرجه الشريف
• زمينه سازی و تشويق شيعيان به تأسيس هزاران تلويزيون جهانی در احياء امر اهل بيت عليهم السلام
• حفظ و توسعه وحدت شيعی در جامعه جهانی

5. مزایای مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام چیست؟
1) فراگیربودن و در دسترس همگان قرار داشتن
2) تولید برنامه به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی وترکی
3) ارتباط همیشگی با بینندگان در سراسر جهان، از طریق دوازده راه ارتباطی مختلف حقیقی و مجازی
4) عرضه و ارسال پستی کلیه برنامه‌های پخش شده در شبکه‌های امام حسین علیه السلام و انواع محصولات فرهنگی به بینندگان در سراسر کره زمین
5) آموزش دروس حوزوی به صورت ماهواره‌ای با همکاری شبکه امام صادق علیه السلام
6) تولید برنامه‌های متنوع و جذاب برای خانواده‌ها و سنین مختلف
7) انتشار جدیدترین اخبار شیعیان جهان به زبان‌های گوناگون در تلویزیون‌های مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام و 3 شبکه ماهواره‌ای و کابلی دیگر
8) پشتیبانی، آموزش و مشاوره رایگان آسان و سریع، به کسانی که قصد تأسیس تلویزیون های ماهواره ای دارند
9) اهدای یکسال برنامه تلویزیونی رایگان به کلیه شبکه‌های ماهواره‌ای شیعی مستقل و تازه تاسیس
10) سامان‌دهی انواع همکاری‌ها و مبادله برنامه با شبکه‌های تلویزیونی مستقل شیعی
11) تبلیغ رایگان پروژه‌های خیریه و فرهنگی مستقل شیعیان
12) پشتیبانی و پخش رایگان مجالس عزاداری و یا جشن شیعیان از سراسر کره زمین
13) پخش زنده مجالس حسینیه ها و مساجد شیعیان از سراسر جهان به ویژه آمریکا، اروپا و استرالیا
14) برپایی غرفه وعرضه محصولات مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام در نمایشگاه‌های بین المللی
15) پوشش رسانه‌ای بزرگترین تجمع انسانی کره زمین در اربعین حسینی به صورت زنده و ارائه رایگان تصاویر آن به تمامی شبکه‌ها به ویژه رسانه‌های خبری سراسر جهان
16) قرعه کشی ماهیانه و مناسبتی و انتخاب چندین نفر از بینندگان شبکه های مختلف تحت پوشش مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام، برای سفر زیارتی به شهر مقدس کربلا یا مشهد مقدس و اهدای هدایای ارزنده به ایشان
17) پخش زنده و روزانه از فضای معنوی عتبات مقدسه کربلا، نجف، کاظمین و سامرا

6. چه سرویس هایی در مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام وجود دارد؟

این مجموعه یک سازمان چند رسانه ای با مالکیت 4 تلویزیون و یک خبرگزاری است که برنامه های خود را به زبان‌های مختلف ازطریق ماهواره، اینترنت،IP TV و تلفن همراه به مخاطبان ارائه می‌نماید.

• ماهواره
شبکه امام حسین علیه السلام 1 به زبان فارسی:
شبکه فارسی امام حسین علیه السلام به عنوان بخشی از مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام، شبکه‌ای است ماهواره‌ای که همزمان با ولادت امام حسین علیه السلام و مصادف با سوم شعبان ١٤٣٠ه، برابر با چهارم مرداد 1388 ش با شعار “حسینیه ای فراتر از کهشکان” و به عنوان “اولین تلویزیون مستقل شیعی فارسی زبانان در ایران” تاسیس شد. این شبکه ماهواره‌ای برنامه‌هایی درباره باورها، عقاید و فرهنگ شیعه اثنی‌عشری به زبان فارسی پخش می‌کند. این تلویزیون تا سال 2016 بالغ بر 9968 ساعت برنامه، به زبان فارسی از کشورهای عراق، ایران، لبنان، انگلستان، کانادا وآمریکا تولید و بر ماهواره‌های هاتبرد وگلکسی در خاورمیانه، اروپا و بخشی ازشما ل آفریقا، آمریکا، کانادا، مکزیک وکشورهای آمریکای لاتین پخش نموده است.
www.imamhussein1.tv

شبکه امام حسین علیه السلام 2 به زبان عربی:
شبکه عربی امام حسین علیه السلام در سومین سال فعالیت مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام، همزمان با 3 شعبان 1433 ه برابر با دوم تیرماه 1391 ش با شعار “اشراقة حسینیة تنیر الافاق” در شهر مقدس کربلا/عراق تاسیس شد. این تلویزیون نیز تا سال 2016 بالغ بر ٦٨٧٧ ساعت برنامه به زبان عربی از کشورهای عراق، ایران، مصر، لبنان، بحرین، کویت، انگلستان، کانادا و آمریکا تولید و بر ماهواره‌های نیل‌ست و گلکسی در خاورمیانه، قسمت اعظم اروپا، تمام کشورهای شمال آفریقا و آمریکا، کانادا، مکزیک و کشورهای آمریکای لاتین پخش نموده است.
www.imamhussein2.tv

شبکه امام حسین علیه السلام 3 به زبان انگلیسی:
شبکه انگلیسی امام حسین علیه السلام در چهارمین سال فعالیت مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام همزمان با 3 شعبان 1434 ه برابر با 21 خرداد 1392 ش با شعار “شبکه جوان شیعه” در شهر مقدس کربلا/عراق تأسیس شد. این تلویزیون تا سال 2016 بالغ بر ١٤٩٧ ساعت برنامه به زبان انگلیسی از کشورهای عراق، ایران، لبنان، انگلستان، کانادا و آمریکا تولید و بر ماهواره‌های هاتبرد و گلکسی در خاورمیانه، اروپا، بخشی ازشمال آفریقا، آمریکا، کانادا، مکزیک و کشورهای آمریکای لاتین پخش نموده است.
www.imamhussein3.tv

شبکه الزهراء علیها السلام به زبان ترکی:
شبکه الزهراء سلام الله علیها که در دهمین سال فعالیتش و در تاریخ 9 ربیع الثانی 1437 ه برابر با 29 دی 1394 ش به مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام واگذار گردید، با مدیریت جدید، فعالیتش را به زبان ترکی استانبولی و آذری آغاز نمود. دفتر مرکزی این شبکه در شهر باکو واقع در کشور آذربایجان قرار دارد. این شبکه قبلا به زبان‌های عربی، فارسی، آذری و روسی بر ماهواره هاتبرد و ترک‌ست در خاورميانه، كل اروپا، بخشي از شمال افريقا، شمال شرق افریقا و مرکز خاور میانه پخش برنامه داشته است.
www.alzahratv.com

اخبار شیعیان جهان ( SHIA WAVES) :
بخش خبری مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام در 15 شعبان 1433 ه برابر با 14 تیرماه 1391 ش تأسیس شد و موفق شد جدیدترین اخبار موفقیت و مظلومیت شیعیان جهان را به صورت بی‌طرفانه و به سه زبان عربی، فارسی وانگلیسی از 6 شبکه ماهواره ای و کابلی در سرتاسر دنیا منتشر نماید.
خبرگزاری شیعه ویوز تا نیمه شعبان 1437 بیش از 12700 خبر با موضوع جهان اسلام، مرجعیت شیعه، اماکن وعتبات مقدسه، علم و فناوری، رسانه های شیعه و فرهنگ و هنر به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی منتشر نموده است. این خبرگزاری علاوه بر پخش ماهواره‌ای، برنامه‌های خود را از طریق وب‌سایت، تلفن همراه و دیگر رسانه‌های ارتباط جمعیف در دسترس مخاطبان قرار می دهد.
www.shiawaves.com

• اینترنت
اجزای مختلف این مجموعه رسانه‌ای، به صورت زنده از طریق وب‌سایت‌های رسمی در دسترس مخاطبین قرار دارد؛ علاوه بر آن ده‌ها کانال اختصاصی در یوتیوب‏ ، فیس بوک ، گوگل پلاس ، تویتر ‏، سوندکلاود، ‏ اینستگرام و تلگرام ، اخبار و اطلاعات صوتی، تصويری و نوشتاری را به طور 24 ساعته به میلیون‌ها کاربر خود ارائه می‌کنند.

• نرم افزار موبایل :
اپلیکیشن آیفون و اندروید: imamhusseintv
اپلیکیشن (App) “امام حسین TV” نوعی نرم‌افزار موبایل‌های هوشمند است که همگان می‌توانند به صورت رایگان از فروشگاه مخصوص گوگل پلی (Google Play) و اپ استور (App Store) آن را دانلود ونصب نمایند.
البته اپلیکیشن¬ imamhusseintv علاوه بر موبایل‌¬ها و تبلت¬ها، در بسیاری از لوازم دیحیتال دیگر از قبیل تلویزیون‌های تحت سیستم عامل اندروید نیز قابل دريافت می‌باشد.
کاربران این نرم افزار ضمن دسترسى آسان به صفحات مجازی مجموعه رسانه اى امام حسين عليه السلام در شبكه‌هاى اجتماعى، می‌توانند بصورت روزانه از پخش زنده شبكه‌های امام حسين عليه السلام و بسیاری از شبکه‌های ماهواره ای مستقل شیعه و جدیدترین اخبار شیعیان جهان (شیعه ویوز) بهره مند گردند.
• IP TV ( آی پی تی وی )
آی پی تی وی (IP TV) ابزاری است که به جای دریافت برنامه‌های تلویزیون‌های تحت پوشش مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام از طریق فرکانس و ماهواره، تصویر را از طریق اینترنت “وای فای” دریافت می‌کند و بدون نیاز به دیش ماهواره و فرکانس، امکان تماشا و ضبط برنامه‌های تلویزیونی را از طریق تلویزیون‌های خانگی و رایانه‌های شخصی فراهم می‌کند .
برنامه‌های تلویزیون‌های تحت پوشش مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام در حال حاضر در ده‌ها آی پی تی وی پخش می‌شود که مهمترین آنها عبارتند از:
1) روکو: ROKU 4
2) اپل تی وی: APPLE TV
3) میتروکو: Meet Roku 4
4) پِرسیسکا تی وی: persiska-tv-kanaler-utan-parabol
5) عرب تی وی: Arab-TV-Net-IPTV-Set-Top-Box
6) ایران تی وی: iran-tv
7) هادی باکس: Hadibox
8) عربیک آی پی تی وی: Arabic IP TV

7. بودجه فعالیت های مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام از کجا تأمین می شود؟

از آنجا که مجموعه رسانه‌ای امام حسين عليه السلام، معتقد به ورود به سرمايه‌گذارى تجارى و خروج از تخصص رسانه‌اى خود نيست و ارتقای فرهنگی شيعيان در دنياى رسانه را وظيفه خود می‌داند، تمامی بودجه فعالیت‌های خود را، از هزینه ماهیانه‌ای که عده ای از بینندگان و یاوران شبکه پرداخت می کنند، تأمین می‌نماید.
جلب مشارکت‌های عمومی شيعيان در كشورهاى مختلف و دريافت موقوفات، ثلث مال، وجوهات شرعى، هدايا و نذورات حسينى، نمونه‌های دیگری از شیوه‌های تأمين هزینه های این مجموعه می‌باشد.

8. چگونه می‌توان در گسترش فعالیت‌های این مجموعه رسانه‌ای سهیم شد؟
شما نیز می‌توانید با انتخاب یکی از شیوه‌های همیاری با مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام، به تداوم فعالیت و گسترش خدمات این مجموعه جهانی کمک کنید:

1) سفیران ونمایندگان:
مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام در شهرهای مختلف کشورهای عراق، دانمارک، نروژ، آلمان، آمریکا ، کانادا، سوئد، انگلستان، استرالیا، سفیر و نماینده دارد؛ چنان که بینندگان محترم می‌توانند با تماس با ایشان، این مجموعه رسانه‌ای را در ارائه خدماتی بیشتر و بهتر یاری نمایند.

2) صرافی‌ها:
همیاران این مجموعه رسانه‌ای می‌توانند مبالغ نقد خود را از طريق شركت‌های انتقال پول و صرافی‌ها به كربلا با نام “قناة الامام الحسين عليه السلام الفضائیة” واریز نمایند وسپس میزان مبلغ واریزی را به روابط عمومی مجموعه به شماره 009647702920910 اطلاع دهند.

3) پیام کوتاه:
همیاران می‌توانند پيام كوتاه “لبيك يا حسين” را از طريق واتساپ يا اس ام اس به شماره 009647702920910 ارسال کنند.

4) پی پال (pay pal):
همیاران می‌توانند مبالغ نقد را از طریق سیستم جهانی پی پال حواله کنند. برای این کار باید ابتدا به وب سایت شبکه وارد شوند و با استفاده از لینک موجود پی‌پال، مبلغ مورد نظر را ارسال نمایند. همچنین ‌می‌توان از طریق نرم افزار موبایل (اپلیکیشن) مجموعه رسانه‌ای امام حسین علیه السلام این پرداخت را انجام داد و كد حواله را به روابط عمومی مجموعه رسانه‌ای اعلام کرد.
http://ihtv.co/paypal

ارتباط با شبکه:
تلفن، پيامك، واتساپ و تلگرام:
+9647702920910

ايميل: [email protected]
سايت: www.imamhusseintv.com
—————————————————————————–
• آمريكا- مصطفی اخوان 0015713366599
• كانادا- اوتاوا- شاكرصافی 0016138679393
• كانادا- حسین رمیثی: 0015195673732
• استراليا- آدلايد- حسين حائری 0061433199858
• استراليا- ملبورن- ابوامين 0061415854712
• انگلستان- سيدعلی نواب 00447916610806
• نروژ- شين بوشكرون- مهدی اهوازی 004740051214
• نروژ- علی زمانی 004792512716
• فنلاند – هادي صراف 00358407254241
• دانمارك- یاسراسدی 004541111116
• آلمان- سعیدعاشوری 00491632183685
• آلمان- محمود قلعه نوعی 004917641983317
• تركيه- سید نجات 00905377361676
• کربلاء- ریاض عباس محمود 009647730180006
• بصره – حمدی جواد کاظم 00964770054533
• بغداد- ایاد ابراهیم جاسم 009647707304111
• النجف- احمد جواد الشمری 009647730180007
• الناصریه- صبری السعدی 009647810177020
• العماره- محمد حسین الجیزانی 009647730508881